Jdi na obsah Jdi na menu
 


vývoj dětí 7-8 měsíc

15. 4. 2009

Druhé období

Vaše děťátko se již naučilo po několika prvních týdnech úspěšně přijímat nemléčnou stravu. U děťátka zaznamenáváme další změny v chování. Dítě překonává nové důležité vývojové mezníky a dává nám tak najevo, že je připraveno objevovat nové, více složité chutě.

Požadavky na výživu:

Příjem cukru
Vzhledem k tomu, že složky nemléčných příkrmů obsahují přírodní sacharidy tzv. oligo- a polysacharidy ( komplexní sacharidy), které zajišťují dostatečný příjem energie dodávané postupně, není důvod přidávat do dětské výživy větší množství dalšího přidaného cukru. Případný nízký obsah přidaného cukru není na závadu a je pro dítě zdrojem okamžité energie.

7. měsíc

Vaše děťátko si hraje s nožičkami a začíná se vesele plazit. Dokáže se už samo udržet v sedu, ručičkami se předržuje. Čiperně se převaluje z bříška na záda. Hračkami tluče o stůl nebo zem, předmět už umí uchopit celou rukou. Předměty v ruce dokáže otáčet. Hledá upadnuté věci. Usmívá se na vybrané jedince ze svého okolí. Začíná zdvojovat slabiky a říká mama, baba, tata. Mění hlasitost i intonaci svého projevu.

průměrná váha: 7 - 10 kg
spánek: 10 až 11 hodin v noci plus 2 denní spánky (vždy 2 až 3 hodiny)

8. měsíc

Vaše miminko už sedí bez držení v předklonu a s oporou vpředu. Pomalu se plazí a z polohy na čtyřech se pokouší vytáhnout a vzpřímit. Při odloučení od vás, od maminky, je neklidné. Když si hraje, tluče dvěma kostkami o sebe, ukazováčkem strká do věcí. Dokáže mezi palec a ukazováček uchopit předmět.

průměrná váha: 7 - 10 kg
spánek: 10 až 11 hodin v noci plus 2 denní spánky (vždy 2 až 3 hodiny)