Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výživa a vývoj miminka

Příspěvky

vývoj dětí 1-4 měsíc

15. 4. 2009

Děťátko se odmalička vyvíjí úžasným, velmi rychlým tempem. Během krátké doby projde hned čtyřmi fázemi – leží, sedí, leze po čtyřech a začíná chodit. Vše se odehrává v rozmezí jediného roku. K tomu, aby vše zvládlo, potřebuje především dobrou a vyváženou stravu. Záhy po narození má už rozmanité chutě. Zpočátku je přijímá společně s mateřským mlékem, brzy je bude vnímat i jinou cestou než jen kojením.

 

Pití

14. 4. 2009

Pije Vaše dítě dostatečně? Jakmile dítě dostane pevnou stravu, je důležité vedle kojení nebo mléčné stravy také dodatečné pití. Přečtěte si v našem poradci, jaké množství by mělo dítě vypít, jaké nápoje jsou vhodné a jak lze dítěti ulehčit pití z hrnečku.
 

alergie

11. 4. 2009

Alergie

Zde se dozvíte, co je důležité pro hypoalergenní výživu dětí. Jakou počáteční výživu potřebuje dítě, které nemůže být kojené a jak zavést hypoalergenní příkrm u dětí, které jsou ohrožené alergií? Náš poradce Vám pomůže s výživou pro dítě ohrožené alergií.

 

ohrožení alergií

11. 4. 2009

 
 

mléčná strava počáteční a pokračovací

11. 4. 2009

 
 

mléčná strava HA

11. 4. 2009

 
 

mléčná strava

11. 4. 2009

Mléčná strava

V následující části Vám představíme 9 nejdůležitějších kapitol týkajících se mléčné výživy.

Přečtěte si vše důležité k láhvi, jaká mléčná výživa je pro Vaše miminko ta správná, kolik výživy Vaše miminko potřebuje, jak lze pomoci říhnutí nebo proč není vhodné kravské mléko.

 

Výživa miminka, kojení

11. 4. 2009

Kojení

V následující části Vám představíme 7 nejdůležitějších otázek a odpovědí týkajících se kojení.

Dozvíte se, proč je kojení důležité, jak se máte jako kojící matka stravovat, jak často a dlouho má kojení trvat i jestli miminko dostává dostatečné množství mléka.