Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmý týden

23. 1. 2008
okud vás v tomto týdnu čeká potvrzení těhotenství ultrazvukem, uvidíte, že embryo je nyní až 8 mm dlouhé. Mohou vás trápit těhotenské nevolnosti. Miminku se vytváří obličej, společně s orgány čichu, zraku a dolními končetinami.

Co se děje s vámi:


Mohou pomalu nastupovat těhotenské obtíže, jako je nevolnost, podrážděnost či nutkání k močení, únava, změny prsou. Ty jsou u většiny žen první známkou začínajícího těhotenství. Bývají těžké, napjaté. Intenzita všech častých těhotenských obtíží je velice individuální. Těhotenská nevolnost se obvykle objevuje od 3. týdne do 4. měsíce těhotenství. Pochva i děložní hrdlo začínají být překrvené, čímž získávají lehce namodralou barvu. Děloha je zvětšena jen velmi málo.

Jak roste vaše děťátko:

Na hlavě můžeme pozorovat výstupky pro oči a základ pro ústa a nos. Samotný tvar těla zárodku se nijak zásadně nemění, jen hlavička se stává zřetelnější. Vznikají základy dolních končetin, základy horních končetin se začaly vyvíjet v 5. týdnu a nyní se vyvíjejí dále. Srdce bije asi 150 krát za minut, což je dvakrát rychleji než srdce dospělých.
Embryo je 4-8 mm dlouhé, na ultrazvuku by měla být již patrná srdeční akce.

Obrazek

vývoj ruky embrya v 7 týdnu

ruce se vyvíjí úžasnou rychlostí! Den 48

a tohle je ruka o 3 dny později!
vývoj nohy embrya v 7 & 8 týdnu

nožky miminka se vyvíjí úžasnou rychlostí. (Den 51)

a tohle je nožka v 8 týdnu(Den 60)