Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtyřicátý týden

27. 1. 2008
a tento týden připadá termín porodu. Do svého termínu porodu se strefí asi jen 5% maminek, porodit můžete dva týdny před či dva týdny po termínu. Miminko je již plně připraveno přijít na svět.

Co se děje s vámi:

S narůstajícími obavami před porodem se také stupňuje jeho očekávání – těhotenství je již pro vás dlouhé, bolesti zad, hemeroidy, nespavost či bolesti zad vám znepříjemňují život na každém kroku. Průměrně přiberou přiženy v těhotenství do 15 kilogramů. Z toho je pouze asi dvacet procent váš váhový přírůstek.

Jak roste vaše děťátko:

Kůže je pokryta mázkem. Mezi lebečními kostmi jsou úzké švy. Vlákna nervových buněk ukončila větvení a dělení. Miminko čeká, až bude porozeno.

Vyšetření, které vás čeká:

Opět vás čeká vyšetření v prenatální poradně plus kardiotokografický záznam ozev plodu. Pokud budete přenášet, podstoupíte v příštím týdnu minimálně 2x týdně vyšetření v prenatální poradně zařízení, kde budete rodit. Zde vám udělají kardiotokografický záznam ozev plodu, eventuelně další vyšetření zaměřená na zhodnocení stavu miminka.
Obvykle po ukončeném 41. týdnu těhotenství je těhotná žena objednána k vyvolání porodu, rozhodně by neměla přenášet přes 42. týden těhotenství, protože s přibývajícím stářím těhotenství klesá funkce placentární jednotky.


TalkingBabies