Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. - 6. měsíc

25. 3. 2008
4. - 6. měsíc


Pečujte o své tělo pravidelnou masáží, např. Tělovým olejem pro velmi suchou pokožku od NIVEA Body. Velmi účinně tak omezíte vznik strií.

Potní a mazové žlázky pracují intenzivněji. Sprchujte se ráno i večer, raději vlažnou vodou a zvolte např. Sprchový olej pro velmi suchou pokožku od NIVEA Bath Care. Zabráníte nežádoucímu vysušování pokožky.

Omývejte a otužujte prsní bradavky vlažnou vodou 2x denně a potírejte tělovým olejem. Zvyšujete tím jejich odolnost proti vzniku trhlinek při kojení.

Pro neposlušné vlasy, které se Vám v těhotenství také mění, zvolte šetrný šampon a kondicionér pro časté mytí vlasů. Budou se Vám nyní více mastit.

Otékají Vám nohy? Nezůstávejte stát nebo sedět příliš dlouho. Sprška chladné vody pomůže. Nechte si masírovat chodidla a nohy směrem od prstů k srdci. Vybírejte si pohodlné široké boty s nízkým podpatkem.

Zapište se do kurzu cvičení pro těhotné.

Navštívila jste již svého stomatologa?

Pijte dostatek tekutin a jezte více vlákniny, zabráníte zácpě.

Noste pohodlné a volné oděvy z prodyšných bavlněných materiálů. Kupte si větší podprsenku.

Cvičte dále, ale také více odpočívejte. Pravidelný a vydatný spánek Vám navrátí psychickou i fyzickou sílu.

Na co mám nárok? Mateřská dovolená, peněžitá pomoc v mateřství, porodné, atd. Zjistěte, jaké dokumenty budete potřebovat.

Bříško se zakulacuje, fotografujte!

Budete to holčička nebo chlapeček? Máte-li zájem o určení pohlaví plodu, využijte ultrazvukového vyšetření. A jak se bude jmenovat?

Odpočíváte? Byla jste již na dovolené? Pokud můžete, jeďte!

Přemýšlejte o narození svého děťátka. Kde byste chtěla, aby porod probíhal? Jakým způsobem? Zjistěte si jaké jsou zvyky v porodnicích ve Vašem okolí, abyste si mohla dobře vybrat.